Паѓаше град со големина на тениски топчиња: Еве со што се соочува сега Австралија

Само еден ден по песочната бура на југоистокот од Австралија овој предел беше погоден од град со големина на тениски топчиња, пренесуваат локалните медиуми.

Прородните аномалии и понатаму ја напаѓаат Австралија. Се започна со пожapите, потоа заврна обилен дожд, а сега и поплава.

Градот направи голема материјална штeта.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds