Пак пожар на трска кај Струга

Пак пожар на трска кај Струга

На брегот од Охридското Езеро, на потегот од Струга кон село Калишта настанал пожар во кој изгорела трска и сува трева. Пожарот бил изгаснат од екипи на Територијалната противпожарна единица Струга.

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор:mkd.mk

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds