Пандев стана најстар фудбалер кој ѝ даде гол на Германија

Пандев стана најстар фудбалер кој ѝ даде гол на Германија

Македонскиот капитен Горан Пандев се запиша во историјата вечерва на мечот против Германија, откако постигна гол за триумф од 2-1 на Македонија.

Пандев погоди за 1-0, а притоа стана најстариот фудбалер кој ѝ дал гол на Германија.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds