ПАНИКА ВО ИТАЛИЈА: Тепачки во маркетите поради Корона вирусот ВИДЕО

ПАНИКА ВО ИТАЛИЈА: Тепачки во маркетите поради Корона вирусот ВИДЕО

Појавата на опасниот Корона вирус во Италија буквално ги избезуми жителите на Апенинскиот Полуостров. Корисници на социјалната мрежа Твитер објавија неколку видеа на кои може да се забележат празните рафтови во италијанските супермаркети.

Досега во Италија се регистрирани повеќе од 200 случаи заболени од Корона вирусот.

Фото: Принтскрин/Твитер

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds