Пашулин: Меѓу заробените борци од „Азовстал“ имаше и 78 жени

Пашулин: Меѓу заробените борци од „Азовстал“ имаше и 78 жени

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на проруските сепаратисти, Денис Пашулин пренесе денеска ДПА. Меѓу затворениците во фабриката за челик имало и странски државјани, јави Тасс, цитирајќи Пушилин, кој не даде точни бројки. -Имаа доволно храна и вода, имаа […]

The post Пашулин: Меѓу заробените борци од „Азовстал“ имаше и 78 жени first appeared on TV21.mk.Свет | TV21.mkRead More

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy