Патничка од Италија тестирана на скопските клиники, нема корона вирус

Патничка од Италија тестирана на скопските клиники, нема корона вирус

Резултатите на пациентката која вечерва беше тестирана на корона вирус на Инфективната клиника во Скопје се негативни, соопшти вечерва Министерството за здравство.

Ја следиме ситуацијата, постапуваме согласно протоколите на СЗО и продолжуваме редовно да ја информираме јавноста. – информира Министерството за здравство.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds