Пeдесет грама кокаин пронајдени на патот „Ќафасан“-Струга

Hard drugs on dark table

Пeдесет грама кокаин пронајдени на патот „Ќафасан“-Струга

На 9-ти октомври 2020 година, околу 17:15 часот полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со ОВР Струга и Регионален центар Запад на патот Граничен премин „Ќафасан“-Струга запреле возило „Голф“ и го привеле 23-годишниот Р.К. од Либразд, Република Албанија.

-Кај него биле пронајдени околу 50 грама кокаин. Р.К. е приведен и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава до надлежното обвинителство, информираат од МВР.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds