Пекол на земјата: На овој мал остров живеат дури 4.000 отровни змииМагазин | TV21.mk

Пекол на земјата: На овој мал остров живеат дури 4.000 отровни змииМагазин | TV21.mk

На само триесет километри од Сао Паоло се наоѓа „Змискиот остров“, познат како Илја да Кеимада Гранде и е остров со најголема концентрација на змии во светот. Овој остров се наоѓа во близина на „Огнената земја“, на само триесетина километри од Сао Паоло, град во Бразил, пренесува Слободна Далмација. Овој остров, кој е помалку од […]

The post Пекол на земјата: На овој мал остров живеат дури 4.000 отровни змии first appeared on TV21.mk.Магазин | TV21.mk

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds