Пепе: Неприфатливо е аргентински судија да ја дели правдата на нашиот натпревар

Пепе: Неприфатливо е аргентински судија да ја дели правдата на нашиот натпревар

Дефанзивецот на Португалија, Пепе, реагираше на назначувањето на судијата од Аргентина за делител на правдата на денешниот пораз од Мароко во четвртфиналето на Светското првенство.

-Неприфатливо е аргентински судија да го суди нашиот натпревар. Не велам дека дојде ове со некоја намера……Но колкиу игравме во второто полувреме? Колку минути додаде? Петтемина судии кои денеска беа на терен, Аргентинците… Што друго да кажам, да видиме кој ќе победи на крајот.

Ние бевме единствената екипа што играше фудбал. Тажни сме. Имавме квалитети да го освоиме Светското првенство, а не успеавме. Заминувам со тага бидејќи имавме можност да го освоиме овој Мундијал, го цитира Пепе „Record“.

Во полуфиналето Мароко ќе игра со победникот до дуелот Англија – Франција, додека Аргентина и Хрватска ќе се соочат во другото полуфинале. (МИА)

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy