Пеплосани кревети, уништени бараки – еве како изгледа изгорената модуларна болница во Тетово утрово (ФОТО+ВИДЕО)

Пеплосани кревети, уништени бараки – еве како изгледа изгорената модуларна болница во Тетово утрово (ФОТО+ВИДЕО)

Креветите од бели станаа црни, бараките изгорени, уништени, има и два оштетени автомобили… Ова е сликата која ТВ21 ја затекна утрово на местото на трагичниот настан во модуларната болница во Тетово.

Беа присутни лица кои вршат увид и се бараат причините за пожарот.

Обвинителството објави за 14 жртви, со што бројката се зголеми откако министерството за здравство вчера објави за 10 загинати.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds