Перез потпиша нов договор со Ред Бул

Перез потпиша нов договор со Ред Бул

Серхио Перез запиша победа во неделата на трката за Големата награда на Монако, а денеска потпиша нов договор со тимот на Ред Бул.

Мексиканецот оваа сезона се покажа како идеален партнер на Макс Верстапен во болидот на Ред Бул, па затоа, од тимот не чекаа премногу и го „врзаа“ до 2024 година.

Перез е мометно трет во генералниот пласман на возачи со 110 бода, зад лидерот и клупски колега Верстапен (125) и пилотот на Ферари, Шарл Леклер (116).

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy