Петков и Вархеји на средба во бугарската Влада

Петков и Вархеји на средба во бугарската Влада

Бугарскиот премиер, Кирил Петков, денеска оствари работна средба со еврокомесарот за доброоседска политика и проширување Оливер Вархеји, соопшти прес-службата на бугарската Влада. Како што јави дописникот на МИА од Софија, во зградата на бугарската Влада Петков и Верхеји разговараат за актуелните прашања од европската агенда, а меѓу темите се и европската политика во регионот на […]

The post Петков и Вархеји на средба во бугарската Влада first appeared on TV21.mk.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds