• 19/09/2020

Петмина повредени во инцидент со пукање во парк во Тексас

 Петмина повредени во инцидент со пукање во парк во Тексас
loading...
Advertisement

Пет лица се повредени во инцидент со пукање во парк во градот Форт Ворт, Тексас, јави Си-Ен-Ен.

За време на инцидентот во паркот имало околу 600 луѓе. Полициските службеници кои се нашле на местото на пукањето, петмината повредени ги однеле во болница.

Полицијата соопшти дека три лица се здобиле со полесни повреди, додека две се во критична состојба. Во соопштението не се посочени детали за жртвите или можните осомничени лица во нападот.