По 17 дена бегство уапсен берберот од Малча

По 17 дена бегство уапсен берберот од Малча

Нинослав Јовановиќ, кој се сомничи за киднапирање на 12 годишната Моника, уапсен е попладнево на гробишта во селото Малча.

Откако полицијата добила дојава дека бил виден во селото, веднаш се упатила на местото и успеала да го пронајде на гробиштата.

Ноќеска спиел во шталата во една куќа, а потоа излегол, веројатно да бара храна.

Тоа полицијата го искористила и го уапсила. Нинослав Јовановиќ стана познат во Србија, но и поширокот, откако киднапираше Моника Крисмановиќ.

Таа беше најдена пред неколку дена, а Јовановиќ се даде во бегство.

По 17 дена активна потрага, во која беа вклучени и хеликоптерите на војската, денеска е пронајден и веднаш е уапсен.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds