Почина ѕвездата на „Дискавери“: Беше еден од омилените ликови и имаше само 49 години

Почина ѕвездата на „Дискавери“: Беше еден од омилените ликови и имаше само 49 години

Ѕвездата на „Mythbusters“, Грант Имахара почина на 49-годишна возраст.

-Нашите срца се скршени кога го слушнавме ова. Тој беше прекрасен човек и важен дел од нашата заедница. Молитвите и нашите мисли се со неговото семејство, соопштија од Дискавери.

Причината за смртта на Грант е сè уште непозната, а колегите и пријателите се збогуваа со него преку социјалните мрежи.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds