Почнува судењето за убиството на Пино, на обвинителна клупа неговата девојка Ангела

Почнува судењето за убиството на Пино, на обвинителна клупа неговата девојка Ангела

Во Кривичниот суд денеска се очекува да почне судењето за убиството на Пинета Секондо – Пино, а на обвинителната клупа ќе седне Ангела Ѓорѓиевска, обвинета за соучесништво во убиството.

Дваесет и шест годишното момче Пино исчезна на 11 декември 2018 година, а тоа во полиција го пријавила неговата мајка.

По пет месечна истрага, на 29 април годинава во атарот на скопското село Љуботен беа пронајдени неговите останки.

На 31 мај годинава, пак, МВР до Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против неговата девојка и нејзиниот пријател Али Фуркан кој избега за сторено кривично дело убиство.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds