Најмалку четворица убиени а десет повредени на забава во Калифорнија

Најмалку четворица убиени а десет повредени на забава во Калифорнија

Најмалку четири лица загинаа, а 10 се повредени откако непознат сторител влегол во двор на приватна куќа, каде една група гледала спортски натпревар и почнал да пука, пренесе МИА.

Инцидентот се случи синоќа во градот Фресно, Калифорнија.

Три лица се пронајдени мртви во дворот, а четвртиот им подлегнал на повредите во болница.

Другите шест повредени се хоспитализирани и во добра здравствена состојба.

https://www.youtube.com/watch?v=4IeBnYMUyJ4&feature=emb_title


Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds