Почнува вториот круг од Мундијалот, еве кои селекции играат денеска

Почнува вториот круг од Мундијалот, еве кои селекции играат денеска

Почнува вториот круг од Светското првенство во Катар, а за денеска се закажани четири натпревари.

Велс против Иран го започнува денешниот ден со натпреварот од 11 часот.

Домаќинот Катар ја стадионот Ал Тумам во 14 часот ќе го пречека Сенегал. Селекциите на Холандија и Еквадор ќе одиграат натпревар со почеток во 17 часот.

Натпреварувачкиот ден ќе го затворат едни од најзвучните екипи. Англија против САД со почеток од 20 часот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy