Подгорци пожар во нива , нема повредени

Подгорци пожар во нива , нема повредени

На 15.03.2021 година во полициското одделение Велешта, (40) годишен жител од струшкото село Подгорци пријавил пожар во неговата нива во атарот на селото, случен на 14.03.2021 година околу 23 часот. Пожарот, во кој нема повредени лица, бил локализиран од Територијалната противпожарна единица од Струга.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds