ПОДМЛАТЕ ГО ЛИЦЕТО И ТЕЛОТО Познатиот старински мелем за миг ги брише брчките и пегите

ПОДМЛАТЕ ГО ЛИЦЕТО И ТЕЛОТО Познатиот старински мелем за миг ги брише брчките и пегите

Ќе ја направи вашата кожа поздрава и поубава и ќе го подмлади вашето тело

Состојки:

4 лимони
10 лажици мед
3 чешниња лук
200 гр ленено масло.

Подготовка:

Исчистете го и ситно исечкајте го кромидот. Истото направете го и со лимонот, па додајте ги останатите состојки и измешајте. Консумирајте по една лажица од оваа смеса дневно и ќе забележите значително подобрување. Чувајте ја оваа смеса во фрижидер.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds