Поевтинуваат горивата

Поевтинуваат горивата

Согласно одлуката на Регулатоната комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ, бензините поевтинуваат за три, а дизел горивата за 2,5 денари по литар.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе биде 64, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 66 денари. Литар ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе се продава за 56, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 45 денари.

За 3,175 денари поевтинува и мазутот М-1 НС, и еден килограм ќе чини 30,390 денари.

Извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds