Поголем алигатор не одел по Земјата: Жителите на Флорида шокирани од глетката

Поголем алигатор не одел по Земјата: Жителите на Флорида шокирани од глетката

Сите посетители на голф теренот во Нејплс на Флорида морале да почекаат неколку часа за да гледаат голф, бидејќи силен дожд ги одложил активностите тој ден.

И додека еден голфер чекал дождот на престане, на теренот се појавил огромен алигатор. 

Сето тоа било снимено со камера, па сега видеото забрзано се шири на социјалните мрежи.

Како што навеле корисниците на мрежите, ова животно изгледа како “да ги изело сите обични алигатори за појадок”.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds