Полицаец вербално нападнат во Струга

Полицаец вербално нападнат во Струга

– На 3-ти април 2021 година, околу 16:00 часот, на улицата „ЈНА“ во Струга, 52-годишниот Т.К. од струшкото село Горно Татеши, го нарушил јавниот ред и мир со викање и непристојно однесување кон полициски службеник.

– Истиот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds