Полицијата го следела Раста долго време пред неговото апсење, а пресуден бил еден телефонскиот повик

Полицијата го следела Раста долго време пред неговото апсење, а пресуден бил еден телефонскиот повик

Стефан Ѓуриќ Раста (30) беше приведен на 2 октомври во Белград откако му биле пронајдени неколку пакувања марихуана, а потоа му беше одредена мерка притвор до 30 дена. Полицијата претходно го следела секој негов чекор и тајно ги снимала неговите телефонски разговори пред да се случи апсењето, наведува порталот „Ало“.

Стефан Ѓуриќ Раста (30) беше приведен на 2 октомври во Белград откако му биле пронајдени неколку пакувања марихуана, а потоа му беше одредена мерка притвор до 30 дена. Полицијата претходно го следела секој негов чекор и тајно ги снимала неговите телефонски разговори пред да се случи апсењето, наведува порталот „Ало“.

Апсењето на Раста е само почеток на борбата против зависноста од дрога, која е многу тешка. Нашата полиција дава се од себе, а доказ за тоа е апсењето на славниот рапер – заклучи изворот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds