Полицијата пронајде еден килограм марихуана на локалниот пат кон Калишта

Полицијата пронајде еден килограм марихуана на локалниот пат кон Калишта

На 02.11.2020 година околу 15 часот, на нива во близина на локален пат кон струшкото село Калишта, полициските службеници од ОВР Струга одзедоа една, оставена полиетиленска вреќа со околу еден килограм опојна дрога Марихуана. Се преземаат мерки за целосно расветлување на случајот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds