Полицијата пронајде хероин  на патот Струга-Вевчани

Полицијата пронајде хероин на патот Струга-Вевчани

– Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, ОВР Струга поднесе кривична пријава против 24-годишниот Љ.А. од Дебар.

– При преглед извршен на 16-ти октомври 2020 година на регионалниот пат Струга-Дебар, кај Вевчани во месноста „Суво поле“, кај него пронајден и одземен хероин, информираат од СВР Охрид.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds