Полицијата пронајде кокаин кај на патот Струга-Дебар

Полицијата пронајде кокаин кај на патот Струга-Дебар

На 27-ми октомври 2020 година, во 19:15 часот, во близина на деловен објект лоциран на регионалниот пат Струга-Дебар, при преглед извршен врз 29-годишниот Т.Р. од Охрид, кој бил во патничко возило „Пежо 206“, со охридски регистарски ознаки, пронајден е и одземен кокаин.

-Тој е приведен во полициска станица, по што ќе му биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид, без да посочат за која количина на кокаин се работи. (Крај)

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds