Полицијата пронајде кокаин кај на патот Струга-Дебар

 Полицијата пронајде кокаин кај на патот Струга-Дебар

На 27-ми октомври 2020 година, во 19:15 часот, во близина на деловен објект лоциран на регионалниот пат Струга-Дебар, при преглед извршен врз 29-годишниот Т.Р. од Охрид, кој бил во патничко возило „Пежо 206“, со охридски регистарски ознаки, пронајден е и одземен кокаин.

-Тој е приведен во полициска станица, по што ќе му биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид, без да посочат за која количина на кокаин се работи. (Крај)

>
>