Полициска акција на повеќе локации низ Макеоднија – десетина лица приведени

Полициска акција на повеќе локации низ Макеоднија – десетина лица приведени

Министерството за внатрешни работи од рано утрово спроведува акција на повеќе локации низ Македонија. Опфатени се села во Скопје, Куманово како Штип и делови на Струмица.

Според информации на ТВ21 во акцијата приведени се десетина лица.

За повеќе детали МВР најавува и прес конференција за 13.30 часот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds