• 02/04/2020
 Полициски службеници од СВР Охрид лишиле две лица од слобода поради превезување на марихуана

Полициски службеници од СВР Охрид лишиле две лица од слобода поради превезување на марихуана

На 07.01.2020 во 02.10 кај депонија „Буково“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид, од слобода ги лишиле Т.Ј.(43) од Велес и О.М.(22) од Битола поради тоа што во возилото во кое се превезувале и кај нив била пронајдена марихуана.  Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Digiqole ad

Можеби ке те интересира