Полноќна драма, бегале од полиција и се забиле во бандера

Полноќна драма, бегале од полиција и се забиле во бандера

Синоќа после полноќ во Радишани, при вршење на рутинска контрола од страна на полициските службеници, на даден знак да запре, автомобил “мерцедес” почнал да бега, дознава 24 Инфо.

Полицијата почнала да ги брка, па “мерцедесот” се забил во бандера, а во нив се удрило и полициското возило во близина на полициската станица Чаир.

фото: 24инфо

Повредени се неколку лица и истите се пренесени со возило на Брзата помош.

За денеска се најавени повеќе детали од настанот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds