Поради дефект нема вода на неколку локации во Струга, екипите работат на терен

Поради дефект нема вода на неколку локации во Струга, екипите работат на терен

ЈП Водовод и канализација-Струга информира дека поради дефект, недостаток на вода има на ул.Ристо Крле, Мислешевски пат, старата Стружанка и делот кај старата Аполонија.

Од претпријатието додаваат дека работните тимови се на терен за да го санираат овој дефект.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds