Поради дефект пола Скопје остана без струја

Поради дефект пола Скопје остана без струја

Поради дефект на 110-киловолтна трафостаница „Запад“, без елекктрична енергија вечерва останаа жителите на Кондово, Сарај, Ѓорче Петров, Тафталиџе и Карпош.

Од ЕВН Македонија за МИА соопштија дека екипи на Електродистрибуција веднаш излегле на терен за да го санираат дефектот.

Во меѓувреме корисниците се префрлуваат во други напојни точки со цел што побрзо да им се овозможи снабдување со електрична енергија.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds