Поради маглата над Охрид и понатаму откажани летови

Маглата која веќе неколку денови е надвисната над Охрид и околината и понатаму го спречува нормалното функционирање на охридскиот аеродром.

Во текот на вчерашниот ден беа откажани летовите за Базел и Малме, а авионот кој утрово требаше да пристигне на охридскиот аеродром од Виена, беше пренасочен кон скопскиот аеродром.

Според временската прогноза магловито ќе биде и во текот на наредните денови, особено во утринските и вечерните часови.

Извор: OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds