Поранешен градоначалник на Центар Жупа почина од ковид-19

Поранешен градоначалник на Центар Жупа почина од ковид-19

градоначалник на Центар Жупа, почина од компликации од ковид-19 на 52-годишна возраст.

Веста, на својот фејсбук профил, ја потврди градоначалникот на Дебар Хекуран Дука.

Хасан, инаку бизнисмен кој работеше во Италија, беше избран за градоначалник на локалните избори во 2009 година, како кандидат на Демократската партија на Турците, која во тоа време беше во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds