Пороен дожд и грмежи: Очекувајте драстична промена на времето

Пороен дожд и грмежи: Очекувајте драстична промена на времето

До петок ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност, додека од сабота се очекува влажен бран со врнежи од дожд во поголем дел од земјава, соопшти УХМР.

Минималната температура ќе се движи од 6 до 13, додека максималните од 19 до 25 степени.

Утре попладне претежно во северните делови времето ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Во четврток и петок ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и ќе дува засилен западен ветер. Влажен бран со врнежи од дожд во поголем дел од земјава се очекува во сабота.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds