Порошенко: Путин ја разбира само силата

Порошенко: Путин ја разбира само силата

Поранешниот украински претседател Петро Порошенко им порача на колегите политичари во Украина и на лидерите ширум светот да останат обединети и да не прават компромиси кога имаат работа со рускиот претседател Владимир Путин. -Путин ја разбира само силата и ќе оди онолку далеку колку што светот тоа ќе му го дозволи, рече 56-годишниот политичар во […]

The post Порошенко: Путин ја разбира само силата first appeared on TV21.mk.Свет | TV21.mkRead More

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy