Поскапуваат горивата од полноќ

Поскапуваат горивата од полноќ

Цената на горивата ќе се зголемат за еден денар, објави Регулаторната комисија за енергетика денеска.

Па така од вечерва на полноќ, еден литар ЕУРОСУПЕР-95 ќе чини 76.50 денари, еден литар ЕУРОСУПЕР-98 ќе чини 78.50 денари, додека еден литар ЕУРОДИЗЕЛ ќе чини  68.50 денари.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds