Пославен е од Меси: Вработен во метро е главна ѕвезда на СП во Катар (ВИДЕО)

Пославен е од Меси: Вработен во метро е главна ѕвезда на СП во Катар (ВИДЕО)

Млад Кениец познат на социјалните мрежи како Метро Гај стана миленик на навивачите на Светското првенство во Катар и во исто време неочекувана интернет сензација.

Членот на персоналот има задача да ги насочува фудбалските навивачи до блиската метро станица. Начинот на кој ги води навивачите кои го напуштаат стадионите до најблиската станица, извикувајќи „метро, ​​метро, ​​метро“, го направи интернет сензација.

Има многу работници кои ја вршат оваа услуга на трите линии што водат до 8-те стадиони на Светското првенство распоредени на пет места, но овој млад Кениец се издвојува меѓу сите други.

Неговиот профил на TikTok (@metro_man001) доби 25.000 следбеници за три дена, а видеата на кои се гледа како ги насочува навивачите од своето столче, со џиновска флуоресцентна ракавица, вика или пее преку мегафон, се неверојатно популарни – особено на TikTok.

Благодарение на неговата популарност на социјалните мрежи, многумина го препознаваат и го поздравуваат, а во коментарите под виралните видеа се пошегуваа дека сега е „попознат од Меси“.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds