Потврдена индиска мутација на коронавирусот во ГрцијаПотврдена индиска мутација на коронавирусот во Грција

Прв случај на видот Β.1.617, односно мутација на Ковид-19 што преовладува во Индија, е регистриран во Грција кај маж во градот Патра, јави дописничката на МИА од Атина.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds