Потврдена првата жртва од земјотресот во БиХ: Почина девојка (27)

Потврдена првата жртва од земјотресот во БиХ: Почина девојка (27)

Земјотресот што се случи вечерва во БиХ нешто по 23 часот ја зеде првата жртва.

Станува збор за девојка од Столац на чија куќа паднала карпа. Членовите на нејзиното семејство за Klix.ba потврдија дека девојката, за жал, починала.

Била префрлена на Кантоналната болница во Мостар.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds