Повисоки температури и услови за дожд

Повисоки температури и услови за дожд

Од УХМР информираат дека во текот на утрешниот ден времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со појава на магла по одделни котлини. Максималната температура во Охрид и Стуга ќе биде 9 степени, а минималната -3.

Во текот на викендот ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со услови за локален слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб северозападен ветер.

Максималната температура во Охрид ќе е од 5 do 8 степени,а минималната -2

Извор: OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds