• 12/08/2020
 Повредени три лица во сообраќајка на патот Охрид-Кичево

Повредени три лица во сообраќајка на патот Охрид-Кичево

loading...
Advertisement

Три лица се повредени во сообраќајната несреќа што вечерва во 19.25 часот се случи на магистралниот пат Охрид – Кичево кај селото Врбјани.

Како што информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски, од засега непознати причини дошло до судар на две патнички возила. Со возило на брза помош три лица биле пренесени во охридските болници, но засега не е се знае карактерот на нивните повреди, рече Димовски.

На местото на несреќата во тек е увид.

Извор: Сител телевизија

Можеби ке те интересира