Пожар во куќа во с.Радолишта Пожар во куќа во с.Радолишта

Пожар во куќа во с.Радолишта Пожар во куќа во с.Радолишта

На 06.01.2020 во 20.45 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека настанал пожар во куќата сопственост на С.Д.(29) во с.Радолишта, при што била зафатена една соба. Во 23.00 часот од екипа на Територијалната противпожарна единица Струга, пожарот бил изгаснат. Повредени лица нема. Увид бил извршен.

Извор: opserver.mk

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds