Пожар во патничко возило на патот Струга-Охрид

Пожар во патничко возило на патот Струга-Охрид

– На 6-ти април 2021 година, во 16:24 часот во СВР Охрид било пријавено дека на патот во изгрaдба Охрид-Струга, во близина на селото Подмолје, настанал пожар во патничко возило во движење марка „Застава“ со охридски регистарски ознаки, управувано од страна на 50-годишниот Л.Р. од Охрид.

– Извршен е увид, а пожарот во кој нема повредени лица, е изгаснат екипа на од Територијалната противпожарна единица Охрид, информираат од СВР Охрид. (Крај)извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds