Пожар во патничко возило во Струга

Пожар во патничко возило во Струга

На 22-ри декември 2020 година, во 17:30 часот во Полициската станица во Струга, пријавен е пожар во предниот дел на патнички автомобил „Мерцедес“ кој се движел, а потоа застанал на улицата „ЈНА“ во Струга.

– Пожарот, во кој нема повредени лица, е изгаснат од Територијалната противпожарна единица, а по извршен увид е констатирано дека возилото е во сопственост на 42-годишниот Н.С. од струшкото село Делогожда, информираат од СВР Охрид. 

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds