Пожар во планинска викенд куќа кај струшките села Делогожда и Поум

Пожар во планинска викенд куќа кај струшките села Делогожда и Поум

– На 25-ти ноември 2020 година, околу 22:00 часот, случен е пожар во планинска викенд куќа за рекреација, лоцирана помеѓу струшките села Делогожда и Поум, изградена од месното население.

-Пожарот, во кој нема повредени лица, е изгаснат од Територијалната против пожарна единица во Струга, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds