Пожар во семјна куќа во Струга

Пожар во семјна куќа во Струга

На 17.11.2019 во 03.30 часот во полициската станица Струга било пријавено дека настанал пожар во семејна куќа, сопственост на А.Д. од Струга. Со пожарот била зафатена кровната конструкција, а пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната против пожарна единица Струга. Поврдени лица нема, а увид извршила екипа од полициската станица Струга.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds