Пожар во стан во Струга

Пожар во стан во Струга

На 14.09.2021 година во14.30 часот во ОВР Струга пријавено е дека настанал пожар во стан на улица „Партизанска“, сопственост на В.М.(33) од Струга.

Во пожарот, во кој нема повредени лица, опожарени се дел од покуќнината, а натамошното ширење е спречено со интервенција на Територијалната противпожарна единица од Струга.

извор:СВР ОХРИД Фото:АРХИВА

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds