Пожар во Струга

Пожар во Струга

На 20-ти декември 2020 година, околу 14:30 часот во ОВР Струга, пријавено е дека се случил пожар во работилница лоцирана на улицата „ЈНА“, во сопственост на 56-годишниот Ш.Ш. од Струга.

– Во пожарот, во кој е придизвикана материјална штета, нема повредени лица, информираат од СВР Охрид. (Крај)

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds