Познатата ѕвезда на Гранд ја менува професијата – влегува во политика

Познатата ѕвезда на Гранд ја менува професијата – влегува во политика

Белма Каршиќ, ѕвездата на Гранд продукција реши да ја смени професијата, па убавата девојка преминува од пејачка по политика.

Имено, Белма одлучи да се кандидира за пратеник на локалните избори во Сараево.

„Драги мои пријатели, во оваа прилика сакам да ве известам дека одлучив да се приклучам на Назависната Боснохерцеговска листа, за подобро Сараево. На локалните избори во 2020 година сум на списокот за Совет на општината под број 9.

Време е ние младите да бидеме активно вклучени во создавањето на нашата иднина со цел да останеме во нашата прекрасна Босна и Херцеговина – стои во соопштението на убавата пејачка, пишува „Grandonline“.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds